Новини
Сьогодні, 24 березня, розпочалися весняні канікули. Учні здебільшого відпочиватимуть від навчання тиждень.
ЯК ЦІКАВО ПРОВЕСТИ КАНІКУЛИ?
*Покататися на велосипеді. Це не тільки фізична, але й психологічна радість.
*Покататися на роликах. А якщо не умієте – саме час навчитися.
*Сходи в кіно – новий мультфільм чи фільм підніме настрій.
*Приготувати піцу та влаштувати вечір кіно чи посиденьки з друзями.
*Влаштувати весняний пікнік.
*Провести увесь день у парку – зробити весняну фотосесію, поспостерігати за птахами, погодувати голубів та білок. А ще пограти у м'яч, пострибати, побігати, пограти в рухливі ігри.
*Зустріти захід сонця зі смаколиками, можна у парку, а можна і у когось на балконі.
*Зняти з друзями кумедне відео.
*Зробити яскраві малюнки крейдою.
19 березня святкує 95-річчя видатна українська письменниця Ліна Костенко. Її вважають однією з найповажніших українських митців, яку багато хто називає "совістю нації".
Вона одна з небагатьох культурних діячів України, яка відмовилась отримувати звання Герой України.
З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО" і передавала на фронт збірки своїх поезій.
Після широкомасштабного вторгнення РФ вона не припиняла писати - між обстрілами, під час ракетних атак. Відмовилася залишати рідний Київ і казала, що жодного разу навіть не ховалася в бомбосховище.
9 березня відзначаємо 211 річницю з дня народження українського Кобзаря. У гімназії провели конкурс читців поезії. Учні проявили себе, як талановиті читці.
Чарівні, неймовірні, незламні українські жінки! Вітаю вас із цим особливим днем! Ви – душа та серце нашої нації, джерело любові, натхнення й доброти. Нехай ваше життя буде сповнене радості, здійснення мрій і тепла рідних сердець. Дякуємо вам за вашу силу, ніжність та відданість!
Українська мова має давню історію, яка бере свій початок ще з часів Київської Русі. Вона пережила складні періоди, проте змогла зберегти свою самобутність і красу. Сьогодні українська мова є державною мовою України, і її розвиток та захист є важливими пріоритетами державної політики. За даними останнього перепису населення, понад 67% громадян України називають українську своєю рідною мовою.
Українська мова славиться своєю милозвучністю, багатством лексики та виразністю. Вона входить до трійки наймелодійніших мов світу разом з італійською та французькою. Це мова пісень, поезії та ніжних слів. Завдяки гармонійному поєднанню голосних і приголосних звуків, українську мову часто називають “солов’їною”.
З нагоди Дня святого Валентина, у гімназії провели культурно-освітній захід "Яка ти козачка, який ти козак!". Учасники команд змагалися у 8-ми раундах. Перемогу здобули козачки!
16 лютого наша країна відзначає День єднання – свято, яке нагадує, що сила українців у єдності, солідарності та взаємній підтримці. У цей день ми демонструємо нашу згуртованість перед будь-якими викликами.
29 січня українці відзначають День пам'яті Героїв Крут. Цього дня прийнято віддавати данину стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.
22 січня всіма українцями відзначається національне свято – День Соборності України. Саме у цей день, у далекому 1919 році возз'єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Респуліка. Офіційно ця подія святкується з 1999 року. Територіальна єдність України ще з давніх часів – дуже болюча тема, так як вороги завжди "роздирали" нашу Батьківщину на дві частини. Тепер це свято, як ніколи актуальне. Всього за тисячу кілометрів від нас ведуться запеклі бої за єдність та свободу України.
Сьогодні всі учні нашої школи об'єдналися, аби показати свою любов та підтримку до своєї рідної, єдиної країни. Педагоги та учні утворити «Ланцюг єднання».
Вітаємо із прийдешніми святами. В цей важкий час хочемо побажати найшвидшої Перемоги та миру Україні, єдності, сил та наснаги.
Віримо, що спільне для всіх українців бажання здійсниться у 2025 році, що світло переможе темряву.
У гімназії відбулося новорічно-різдвяне свято.Наша школа перетворилася на справжню музичну казку, де кожна колядка звучала як символ незламності наших традицій та сили нашого духу!
До гімназії завітали справжні герої Новорічної казки! Діти грали веселі ігри, кружляли у танці, стрибали, співали!
10 грудня відзначається День прав людини. Це нагода ще раз нагадати про значущість прав людини, необхідність глобальної солідарності, взаємозв’язку і людяності.
7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Свято з'явилося зовсім недавно, але вже стало дуже популярним.
Здобувачі освіти приєднались до флешмобу "Хустину одягаю -- перемогу наближаю!"
Свято Миколая – це своєрідне підбиття підсумків: зважування добрих і поганих вчинків, здобутків у навчанні, а оскільки всі учні були слухняними і старанно навчалися, то Святий Миколай завітав до них на свято.
Звуками веселих мелодій почалася концертна програма. Дітки розповідали про історію улюбленого зимового свята, про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем. Ангели славили Миколу Чудотворця піснями і віршами, а норовливі чортик та його товариш Антипко, все спонукали дітей до злих справ. Але, як завжди, добро перемогло зло.
Свято вдалося на славу, а щасливі дітки поспішали до своїх класів, аби знову поринути в світ знань.
Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. 6 грудня українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День збройних сил України. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі.
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014-й – Революція гідності, а потім і війна на сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.
Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали гроші й везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали переселенців, здавали кров для поранених, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори.
Під час повномасштабної війни волонтери, часто ризикуючи життям, допомагають українським військовим і цивільним. Нині волонтером став фактично кожен українець.
Сьогодні ж День доброти відзначає набагато більше країн, серед яких і Україна. Це неофіційне свято, тож вихідного дня не передбачено. Дане свято має свій символ — відкрите серце. У День доброти прийнято дарувати квіти зустрічним людям — і знайомим, і тим, кого вперше бачиш. За словами психологів, люди, які роблять добрі вчинки, менше хворіють, довше живуть і при цьому відчувають своє життя більш гармонійним, ніж ті, хто часто злиться.
5 цікавих фактів про українську мову:
в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
найуживаніша буква в українській мові - буква "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
"Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".
Державною мовою українська стала 26 жовтня 1989 року, зараз нею володіє близько 45 мільйонів осіб у всьому світі.
21 жовтняу гімназії відбувався благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Торти, пляцки, тістечка, печиво, вафлі, піца, сік, чай – чого тільки не було на столах! Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й вчителі. Кожен клас, який брав участь у заході, намагався не лише вразити оригінальністю та творчим підходом, але й зібрати якомога більше коштів для підтримки наших захисників. Учні активно запрошували до своїх столів зі смаколиками та рекламували товар у який було вкладено часточку душі. Зібрані кошти - 11400 гривень, будуть передані військовим.
Дякуємо кожному і кожній, хто прийшов і долучився до ярмарки, хто підтримав ініціативу та своїм внеском долучився до збору коштів для ЗСУ. Разом ми сила, тільки разом ми можемо протистояти ворогові та вистояти в цій війні! Слава Україні!